Smagios veiklos Zoom muzikos pamokoje. Pirma dalis.

Mielas mokytojau,

kai dabar daugiau laiko praleidžiame prie ekranų nei savo kabinetuose, vis kyla klausimas: ką čia dar sugalvoti? Praėjusio karantino metu visi nėrėmės iš kailio ir bandėme prigalvoti kuo įdomesnių veiklų bei metodų, kad vaikai bent minimaliai prisiliestų prie muzikinio pasaulio. Kai tenka dar kartą keltis į virtualią erdvę susiduriame su iššūkiu – kuo juos sudominti? Kaip nesikartoti? Tą jau dariau ir anas jau išbandyta… Manau, kad geram mokytojui norisi tobulėti pirmiausia dėl savęs – neužsisėdėti vietoje, o tada keistis norisi ir dėl vaikų. 
Šiame įraše pasidalinsiu keletu patarimų, padėsiančių „prajudinti“ vaikus, kurie virtualios pamokos metu jau nebenusėdi vietoje, nesukoncentruoja dėmesio, krinta jų darbingumo rodiklis. 

  • Spalvų žaidimas. Šis žaidimas paragins vaikus pabėgioti po namus, o mažiesiems – įtvirtinti spalvų pavadinimus. Mokytojas vaikams anonsuoja, kad dabar jie turi savo kambaryje surasti… pvz. baltos spalvos daiktą, o vaikai jo ieško. Spalvų galima prigalvoti įvairiausių, o žaidimą galima kaskart pakeisti pridedant papildomus nurodymus: iš kurio kambario turi būti atneštas daiktas, kokios medžiagos ir paskirties jis turi būti, galbūt vieną kartą tai galėtų būti tik valgomi daiktai? Taisykles galite keisti pagal savo pamokos ar dainelės temą. Šis žaidimas tinkamas ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinių klasių amžiaus vaikams. 
  • (Su)spėk. Mokiniai ant popieriaus lapo nupiešia instrumentą (mokytojas gali nurodyti instrumentų kategoriją) ir paeiliui rodo jį per kamerą. Pirmasis mokinys atspėjęs instrumentą, gauna tašką. Patarčiau liepti vaikams atsakymus rašyti į chat, tada bus aišku, kuris iš vaikų pirmasis pateikė teisingą atsakymą. Galite sugalvoti kaip apdovanosite mokinį, surinkusį daugiausiai taškų – galbūt jis galės pasirinkti sau patinkantį instrumentą, o jūs surasite YouTube vaizdo įrašą, kuriame demonstruojama kaip jis gaminamas? O gal jis išsirinks instrumentą ir jūs visi paklausysite kaip juo grojama? Visiem ne naujiena, kad Zoom platforma leidžia dalintis ekranu, todėl visos sąlygos labai palankios 😊 Žaidimas puikiai tiks vyresniems pradinukams – trečiokams, ketvirtokams ir mokiniams iki 10 klasės.
  • Padainuok sekančią eilutę. Šis žaidimas padės pakartoti per mokslo metus išmoktas dainas ir paskatins vaikus dainuoti. Išjungiamas visų mokinių mikrofonų garsas, mokytojas padainuoja pirmą eilutę dainos, kurią mokosi su mokiniais, o sekančią eilutę dainuoja tas, kuris pirmasis paspaus reakciją (tai Zoom programoje esanti funkcija, kur pokalbio dalyvis gali sureaguoti į girdimą ar matomą informaciją iškeldamas nykštį, paleisdamas fejerverkus arba siųsdamas širdelę). Pakvietus pirmūną, vaikas įsijungia savo mikrofoną ir dar viena eilute pratęsia dainą. Taip pakaitom dainuoja visi mokiniai. Žaidimas tinkamas įvairaus amžiaus vaikams. 
  • Keliaujam? Keliaujam! Kol ilsitės nuo teorinių ar praktinių pamokos užduočių, keliaukite į virtualų turą. Vieną pamoką pasisvečiuokite Mocarto namuose (https://mozarteum.at/en/museums/mozarts-birthplace/…), kitos metu aplankykite džiazo muziejų (https://americanjazzmuseum.org/…/virtual-jazz-storytelling), o jei pritrūks pasakų ir adrenalino – naudodami Google Maps nuvykite į Disneilendą ir pasivaikščiokite po pramogų parką (https://www.google.lt/…/data=!3m1!4b1!4m5!3m4…). YouTube platformoje net galite rasti vaizdo filmukų, kuriuose nufilmuotas nusileidimas amerikietiškais kalneliais (https://www.youtube.com/watch?v=IMEnvpo2Ebs)! Ši kelionė tinkama įvairaus amžiaus moksleiviams.

Pasidalinau su jumis pirmomis keturiomis veiklomis, kurias vaikai labai mėgsta ir nuolat prašo jas kartoti. Tikiuosi, kad šie patarimai padės jums ne tik pralinksminti vaikus, bet ir juos motyvuoti bei įvertinti. Sėkmės, muzikuti! 💖

2 thoughts on “Smagios veiklos Zoom muzikos pamokoje. Pirma dalis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: