Smagios veiklos Zoom muzikos pamokoje. Antra dalis.

Mieli mokytojai, 

Džiaugiuosi, kad pirmoji smagių veiklų per Zoom muzikos pamokas dalis sulaukė šitiek daug patiktukų ir pasidalinimų. Esu laiminga, kad mano pasiūlymai jums patiko, tikiuosi juos išbandėte arba planuojate tai padaryti! 🥰 Po savaitgalį atlikto balsavimo Facebook’e supratau, kad norėtumėte daugiau tokių patarimų, todėl šiandien dalinuosi antraja dalimi.

  • Atspėk dainą. Pavadinimas nelabai įspūdingas, tačiau jis paaiškina praktiškai viską, ką reikia žinoti norint žaisti šį žaidimą. Mokytojas (o gal ir mokiniai?) parenka kategoriją, iš kurios bus spėliojamos dainos. Pati bandžiau tai daryti su Disney dainomis jau vien tik todėl, nes filmukus žiūri didžioji dalis vaikų, o ir dainos yra sudėtos į vieną patogų grojaraštį Spotify ir Youtube platformose (https://www.youtube.com/watch?v=2ChrRWq7fmQ). Išjungiami mikrofonai ir vėl savo spėjimą pasako vaikas, kuris pirmas paspaudžia reakcijos mygtuką – kas tai yra jau aiškinau pirmojoje įrašo dalyje. Laimi surinkęs daugiausiai taškų! Žaidimas tinka įvairaus amžiaus vaikams.
  • Garsų bingo. Šis žaidimas panašus į seniau minėtą spalvų žaidimą, tačiau jis skirtas muzikavimui ir išradingumui lavinti. Mokytojas demonstruoja ekrane bingo viršelį, o vaikai paeiliui renkasi kokią kortelę atversti. Kas slepiasi po kiekviena kortele žino tik mokytojas. Pasirinkę kortelę ir ją “atvertę” mokiniai bėga vykdyti užduoties, po kiekviena kortele ji skirtinga. Kiekvienos pamokos metu galite prigalvoti skirtingų užduočių pritaikant jas savo pamokos temai. Paspaudę šią nuorodą galėsite atsisiųsti šablonus, kuriuos sukūriau šiam žaidimui: https://drive.google.com/…/17R1T17HZkVLPAngKHqY…/view… (pdf formatas), https://drive.google.com/…/13EjvGch2GHRT8PJlheO…/view… , https://drive.google.com/…/1D2aa9uIaUl0…/view… (png formatas)
  • Diena/Naktis. Šis legendinis žaidimas puikiai tiks ir virtualioms pamokoms. Nors garsas ir vėluoja, vis tiek labai smagu stebėti kaip ekranėliuose judėję vaikai staiga sustingsta. Mokytojas gali arba groti melodiją instrumentu arba dalintis kompiuterio garsu ir surasti vaikams patinkančią dainą. Trumpai apibūdinu taisykles jų nežinantiems – kol skamba muzika vaikai šoka (ypač gerai, jei jie judesiais atspindi muzikos charakterį), o kai muzika sustoja skambėjusi, vaikai sustingsta.
  • Pašokim! Pavadinimas ir vėl nieko nestebina, tačiau tai išties labai smagi veikla. Jei pamokoje pasakojate apie kažkokią ritminę figūrą, pvz. ti-ti tam, kodėl jos nepašokus? Ši ritminė figūra primena pagrindini salsos žingsnelį, todėl stokite ir šokite, mokykite vaikus. Internete apstu vaizdo įrašų, kur galite išmokti pagrindinių šokio žingsnelių, pavyzdžiui: https://www.youtube.com/watch?v=wV8cDpJa2f4. Galite mokyti vaikus įvairiausių šokių, o paskui juos atlikti flashmobo metu! 

Muzikučiai, dalinkitės šiais patarimais, komentuokite kaip jums pavyko mano siūlomos veiklos, man išties labai įdomu! Sėkmės!

One thought on “Smagios veiklos Zoom muzikos pamokoje. Antra dalis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: