Trys vaizdo įrašai, kuriuos privalo pamatyti kiekvienas mokytojas | I dalis

Labas, 

Nauji kalendoriniai metai, atostogų pabaiga… Ar gali būti tinkamesnis laikas motyvuoti save naujiems planams ir tikslams? Šiame Muzikučio įraše dalinuosi pirmaisiais trimis vaizdo įrašais, kurie mane įkvepia ir paskatina. Džiaugiuosi, nes visus vaizdo įrašus gali peržiūrėti ne tik anglų kalbą mokantys mokytojai – radau šiuos vaizdo įrašus išverstus į lietuvių kalbą! 

1. Rita Pierson – ,,Every kid needs a champion”. 

Šią kalbą pirmą kartą išgirdau dar mokykloje, per anglų kalbos pamoką. Mūsų mokytoja dažnai liepdavo klausyti TED kalbų ir jas trumpai atpasakoti. Matyt ši kalba kažkuo išsiskyrė iš visų, nes prisimenu ir dažnai paklausau ją net dabar, praėjus keletui metų. Rita Pierson mokytojauja jau 40 metų, o kartą kolegė jai pasakė: „Jie man nemoka už tai, kad mėgčiau vaikus.” Jos atsakymas: „Vaikai nesimoko iš tų žmonių, kurie jiems nepatinka.“ Šis pasakojimas – jaudinantis kvietimas pedagogams tikėti savo mokiniais ir užmegzti su jais tvirtus santykius realiame, žmogiškame, asmeniškame lygyje.

Norėdamas klausyti šią kalbą angliškai spausk čia:

Norėdamas klausyti šią kalbą su lietuviškais subtitrais, spausk čia: https://www.ted.com/talks/rita_pierson_every_kid_needs_a_champion?utm_campaign=tedspread&utm_medium=referral&utm_source=tedcomshare 

2. Benjamin Zander – “The transformative power of classical music”.

Benjamin Zander yra vienas žinomiausių G. Malerio ir L. Van Bethoveno muzikos interpretatorių, garsėjantis savo charizma, neišsenkančia energija ir nuostabiomis, jo diriguojamus kūrinius papildančiomis kalbomis. Šiame vaizdo įraše Zanderis pasakoja apie dvi savo aistras – klasikinę muziką ir norą padėti visiems suprasti klasikinės muzikos įtaką mūsų savijautai, padėti atrasti neišnaudotą meilę visoms naujoms galimybėms, naujoms patirtims ir naujiems tarpasmeniniams ryšiams.

Norėdamas klausyti šią kalbą angliškai spausk čia:

Norėdamas šią kalbą klausyti su lietuviškais subtitrais, spausk čia: https://www.ted.com/talks/benjamin_zander_the_transformative_power_of_classical_music (Kalbai nustatyti spausk TRANSCRIPT ir pasirink kalbą.)

3. Sugata Mitra – “Build a school in the Cloud”

Švietimo tyrinėtojas Sugata Mitra šiame vaizdo įraše pasakoja apie prieš keletą metų Indijos kaime paliktą įmontuotą kompiuterį sienoje ir jį nustebinusį atradimą: vaikai gali mokytis visur ir be mokytojo pagalbos. Jo noras – sukurti mokyklą debesyje, kurioje vaikai galėtų tyrinėti ir mokytis vieni iš kitų. 

Norėdamas klausyti šią kalbą angliškai spausk čia:

Norėdamas šią kalbą klausyti su lietuviškais subtitrais, spausk čia: https://www.ted.com/talks/sugata_mitra_build_a_school_in_the_cloud (Kalbai nustatyti spausk TRANSCRIPT ir pasirink kalbą.)

Tikiuosi šie vaizdo įrašai priminė, koks nuostabus ir svarbus žmogus esi! Dalinkis šiuo įrašu, spausk patiktukus ir komentuok, kuris iš jų tau patiko labiausiai.

Sėkmės, muzikuti! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: