Trys vaizdo įrašai, kuriuos privalo pamatyti kiekvienas mokytojas | II dalis

Labas!

Kiekvienam iš mūsų reikia įkvėpimo, motyvacijos, paraginimo. Visą tai gali surasti TED platformoje! Šiandien dalinuosi dar trimis vaizdo įrašais, kuriuos, mano nuomone, privalo pamatyti kiekvienas mokytojas.

  1. Pearl Arredondo – “My story, from gangland daughter to star teacher”

Pirmąjame įraše Pearl Arredondo pasakoja apie savo sunkią vaikystę ir ką reiškė būti tėvo, priklausančio miesto gaujai dukra. Jos tėtis nuolat buvo arba kalėjime, arba laisvėje, o kartą, grįžusi iš mokyklos ji rado jį perdozavusį, gulintį namų vonioje. Kaip pati teigia, tą vakarą jai tikrai rūpėjo ne namų darbai. Bėgant metams ji sugebėjo atsitiesti, surasti savo pašaukimą ir tapti mokytoja – net įsteigti savo mokyklą.

Norėdamas klausyti šios kalbos angliškai, spausk čia:

Gaila, tačiau šios kalbos, papildytos lietuviškais subtitrais nėra. Tačiau jei skaitai rusiškai, gali pasirinkti šią kalbą čia: https://www.ted.com/talks/pearl_arredondo_my_story_from_gangland_daughter_to_star_teacher
(Kalbai nustatyti spausk TRANSCRIPT ir pasirink kalbą.)

2. Christopher Emdin – “Teach teachers how to create magic”

Christopheris Emdinas yra mokslo advokatas (science advocate – žmogus, pasirinkęs būti advokatu mokslinėje srityje, ginantis ir politikams pristatantis mokslo ir mokslininkų teises, pareigas, galimybes ir pan.), ruošiantis savo mokinius naudojant repo koncertų įrašus. Jis tiki, kad mokymosi rezultatai priklauso nuo mokytojo ar dėstytojo gebėjimo įtaigiai perteikti informaciją, patraukti ir sužavėti savo moksleivį. Kaip to išmokti Christopheris pasakoja savo kalboje.

Norėdamas klausyti šios kalbos angliškai, spausk čia:

Šios kalbos, papildytos lietuviškais subtitrais taip pat nėra. Tačiau jei skaitai rusiškai, gali pasirinkti šią kalbą čia: https://www.ted.com/talks/christopher_emdin_teach_teachers_how_to_create_magic
(Kalbai nustatyti spausk TRANSCRIPT ir pasirink kalbą.)

3. Linda Cliatt-Wayman – “How to fix a broken school? Lead fearlessly, love hard”

Ši kalba suvirpino mano širdį. Gal dėl tono, kuriuo kalba pranešėja, o gal dėl emocijos ir patirties, kurią ji transliuoja, tačiau tikiu, kad ji palies ir tave. Linda Cliatt-Wayman – vienos iš daugelio Amerikoje esančios “žemo lygio ir nuolat pavojingos” mokyklos direktorė. Ji pasakoja jaudinančią istoriją apie tai, kaip pakeitė savo mokinių ir mokytojų gyvenimą vadovaudamasi trimis šūkiais. Kokiais? Pažiūrėk vaizo įrašą ir pamatysi.

Norėdamas klausyti šią kalbą angliškai, spausk čia:

Norėdamas šią kalbą klausyti su lietuviškais subtitrais, spausk čia: https://www.ted.com/talks/linda_cliatt_wayman_how_to_fix_a_broken_school_lead_fearlessly_love_hard?utm_campaign=tedspread&utm_medium=referral&utm_source=tedcomshare
(Kalbai nustatyti spausk TRANSCRIPT ir pasirink kalbą.)

Tikiuosi, kad šie vaizdo įrašai tau priminė, kokį didelį darbą darai kasdien. Pasidalink su manimi, kuris vaizdo įrašas tau patiko labiausiai.

Gero žiūrėjimo, muzikuti! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: