Edukaciniai animaciniai filmukai | I dalis

Labas!

Ar žinojai, kad 1906 metais J. Stuart Blackton sukūrė pirmąjį animacinį filmą, kurio pavadinimas buvo “Linksmų veidų humoro fazės”, o visiems puikiai žinomas Walt Disney dar 1934 metais sukūrė pirmą pilnametražį animacinį filmą “Snieguolė ir septyni nykštukai”?
Iki pat šiol, ir tikiu, kad dar ilgai animaciniai filmai bus neatskiriama vaikų ir suaugusių gyvenimo dalis. Juose paliečiamos aktualios žmogui ir visuomenei temos, o filmų herojai tampa tikru pavyzdžiu siekiant savo tikslų ir troškimų (jei matei “Ledo šalis” filmus, tikrai žinai apie ką aš).

Puiku, kad animaciniai filmai dabar naudojami ir informacijai perteikti. Kai reikia paaiškinti sudėtingus dalykus savo vaikams ar mokiniams, pristingame paprastų ir kasdieniškų žodžių, todėl puikus būdas – pasitelkti filmukus! Pirmoje šio įrašo dalyje pasidalinsiu trimis filmukais, kurie gali būti naudojami muzikos mokymo(si) procese. Turiu paminėti, kad mano atrinkti filmukai labiau tiks vyresnių klasių moksleiviams, nes juose kalbama anglų kalba.

How playing instrument benefits your brain?
Kaip grojimas instrumentu lavina mūsų smegenis?

Šiame filmuke pasakojama apie tai, kaip “veikia” muzikanto smegenys grojant instrumentu. Per pastaruosius dešimtmečius neuromokslininkai atliko daugybę tyrimų, kurie padėjo įrodyti, kad muzikuojant žmonių smegenys yra labai aktyvios ir atlieka daugiau įvairių procesų nei skaitant ar skaičiuojant. Kas be ko, juk reikia ne tik atskirai girdėti melodiją, valdyti savo motoriką, suprasti ritmą, bet ir visą tai daryti vienu metu!

Why should you listen to Vivaldi’s “Four seasons”?
Kodėl turėtum klausyti Vivaldžio “Metų laikų”?

Lengvas, šviesus ir džiaugsmingas – taip dažnai apibūdinamas vienas žinomiausių XVIII amžiaus muzikos kūrinių, skambėjęs nesuskaičiuojamame kiekyje filmų, televizijos reklamų. Bet kodėl jis būtent toks? Išsiaiškink peržiūrėjęs šį filmuką!

A different way to visualize rhythm
Kitoks būdas pavaizduoti ritmą

Dažniausiu atveju, muzikinis ritmas yra pateikiamas ant penklinės linijos, tačiau yra ir kitokių būdų jį įsivaizduoti. Neretai tie būdai tampa kur kas labiau priimtini. Šiame filmuke susipažinsite su “rato metodu”, kurio pagalba ne tik suprasite natų išsidėstymą, bet ir pakeliausite po pasaulį!

Tikiu, kad šie trumpi, bet labai informatyvūs filmukai patraukė tavo dėmesį, o juos peržiūrėjęs sužinojai kažką naujo. Antroji šio įrašo dalis jau greitai! 🙂

Sėkmės, Muzikuti 🙂

One thought on “Edukaciniai animaciniai filmukai | I dalis

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: