
Labas!
Tęsiu savo pažadą ir pateikiu dar tris animacinius filmukus, kurie paaiškina sudėtingus dalykus labai paprastai.
Can loud music damage your hearing?
Ar garsi muzika gali sugadinti tavo klausą?
Po garsios muzikos koncerto dažnai būna nelengva išgirsti draugo įspūdžius. Atrodo, kad jie kalba kitoje kambario pusėje, o įsiklausyti į jų balsą dar kurį laiką darosi sunku, nes ausyse vis dar skamba koncerto atgarsiai… Tačiau kitą rytą viskas atrodo grįžo į savo vėžias. Kas sukėlė tokią būseną? Ar galima lankytis garsios muzikos koncertuose nežalojant savo klausos? Pažiūrėk šį filmuką ir išsiaiškink kaip veikia klausos organai, kas sukelia nemalonius pojūčius ir kaip atstatyti savo klausą, jei nepavyko išvengti triukšmo.
How to read music?
Kaip “skaityti” muziką?
Taip kaip aktoriui padeda libretas, taip muzikantui ką ir kada groti nurodo kūrinio natos. Iš pirmo žvilgsnio natos gali pasirodyti labai sudėtingas reikalas, tačiau kai perpranti pagrindinius elementus, tokius kaip natos, raktai, taktai ir metrai – tu pasiruošęs. Kaip “skaityti” natas efektyviai sužinosi šiame įraše.
Earworms: those songs that get stuck in your head
Ausų vabalai: įkyrios dainos, kurios įstringa mūsų galvose
Ar nors kartą teko patirti jausmą, kai mintyse nei iš šio, nei iš to tiesiog pradeda suktis melodija? Tai nebūtinai būna pilna daina, kartais girdime vis pasikartojantį kūrinio fragmentą. 90 procentų pasaulio gyventojų patiria šį jausmą kartą per savaitę, o net 25 procentai žmonių patiria jį kasdien! Kas tie “ausų vabalai” ir kodėl jie atsiranda sužinok pažiūrėjęs šį filmuką.
Trečia dalis su naujais filmukais jau greitai!
Jei praleidai pirmąją dalį, spausk čia: https://muzikutis.com/2021/03/25/edukaciniai-animaciniai-filmukai-i-dalis/