Kūrybiniai projektai moksleiviams | I dalis

Kai nusibosta vadovėlyje pateiktos užduotys ir klausimai, pasitelkite kūrybinius projektus! Tokias užduotis labai mėgstu duoti savo vyresniems mokiniams. Projektai moksleiviams padeda atrasti naujų meno formų, išlaisvinti savo sielą, išbandyti save kūrėjo vaidmenyje.

Jei trūksta idėjų kokius kūrybinius projektus būtų galima vykdyti – pataikėte būtent čia! Pasidalinsiu savo patirtimi, pasiūlymais ir patarimais.

GAMTOS MUZIKA

Pagrindinė mintis: suprasti gamtos ir muzikos ryšį. Vis pavasarėjanti aplinka mums primena per žiemą primirštus paukščių balsus, vėjo gūsių sukeliamus garsus, lapų šlamėjimą, upelių čiurlenimą.

Projekto vykdymo trukmė: savaitė.

Projekto vykdymo eiga. Mokiniai pamokos metu kūrė tekstą, kuriame išsakė savo pastebėjimus apie gamtos ir muzikos sąveiką, kokią įtaką ji daro mūsų emocijoms, kokią naudą mums suteikia. Sukūrę tekstą, savo laisvu laiku pasirinko netoliese esantį mišką, sodą, pažintinį taką ir apsupti gryno oro ir filmuodami aplink juos esančią aplinką įgarsino savo kūrybą už kadro. Šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į duomenų ir atvaizdo apsaugos įstatymą bei žmogiškajį faktorių – ne visi nori ir geba save filmuoti. Savo vaizdo įrašus mokiniai patalpino į Google Classroom.

Projekto pristatymas. Dėl didelio atsiųstų filmukų skaičiaus būtų buvę sunku visus sutalpinti į vieną, todėl sumontavau kiekvienos klasės atskirą filmą. Filmų premjera įvyko balandžio 22 dieną, kai minėjome Pasaulinę Žemės dieną. Po filmų vyko aptarimas, vaikai išsakė savo nuomonę apie projekto vykdymo eigą ir galutinį rezultatą.

Projekto rezultatai. Užduotį noriai atliko didžioji dalis mokinių, o jų filmukai tiesiog nustebino – atsiskleidė mokinių kūrybiškumas ir empatija. O man šių filmukų peržiūra suteikė vilties, kad net po sunkiausio laikotarpio viskas pasidaro šviesiau. 🙂

Kviečiu pažiūrėti Vilniaus “Sietuvos” progimnazijos 6C klasės mokinės Indrės Kozmenaitės filmuką:

LIETUVOS GRAFINĖ MUZIKA

Pagrindinė mintis: įsisavinti grafinės muzikos subtilybes ir sukurti savo grafinę partitūrą.

Projekto vykdymo trukmė: savaitė.

Projekto vykdymo eiga. Pamokų metu susipažįstame su grafine muzika, jos užrašymu ir galimais partitūros simboliais. Valstybinės šventės (šiuo atveju Lietuvos Nepriklausomybės dienos) kontekste mokiniai sukuria grafinę partitūrą, kuri atspindėtų muzikinius ir lietuviškus simbolius – Gediminaičių stulpus, Gedimino pilį, Lietuvos vėliavą, šalies kontūrą ir pan.

Projekto pristatymas. Visi piešiniai buvo nuskenuoti ir sukelti į Microsoft Sway (https://sway.office.com) virtualios parodos platformą. Parodos pristatymas įvyko Nepriklausomybės dienos išvakarėse.

Projekto rezultatai. Mokiniams pavyko pasijausti grafinės muzikos kūrėjais, įsigilinti į muzikinių simbolių reikšmę, prisiminti lietuviams svarbius architektūrinius objektus.

Peržvelkite keletą grafinės muzikos partitūrų:

Visa paroda: https://sway.office.com/X5C7Bs1owmiLAv2k?ref=Link&loc=play&fbclid=IwAR3LxSvUgRQ8Eh95GpANjy0oB-GoAu2gDC6iJxTqgsFeUt5sAuBMUzUHRKQ

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: