Kūrybiniai projektai moksleiviams | II dalis

Kai nusibosta vadovėlyje pateiktos užduotys ir klausimai, pasitelkite kūrybinius projektus! Tokias užduotis labai mėgstu duoti savo vyresniems mokiniams. Projektai moksleiviams padeda atrasti naujų meno formų, išlaisvinti savo sielą, išbandyti save kūrėjo vaidmenyje. 

Jei trūksta idėjų kokius kūrybinius projektus būtų galima vykdyti – pataikėte būtent čia! Pasidalinsiu savo patirtimi, pasiūlymais ir patarimais.

MANO GYVENIMO GROJARAŠTIS

Pagrindinė mintis: išsiaiškinti savo mėgstamiausią muzikos stilių ir žanrą, apibūdinti savo gyvenimą muzikos pagalba.

Projekto vykdymo trukmė: trys savaitės

Projekto vykdymo eiga. Kadangi projektą vykdėme tris savaites, turėjome galimybę jį suskirstyti mažais žingsneliais. Pirmasis iš jų buvo susipažinti su įvairiais muzikos stiliais ir žanrais. Susiskirstę į grupes vaikai parengė pristatymus apie Soul, RnB, Jazz, Hip-hop ir kt. muzikos stilius, juos pristatė klasės draugams. Sekančios pamokos metu mokėmės dirbti su maketavimo programomis, kurios turėjo padėti gražiai ir estetiškai pateikti savo gyvenimo grojaraščio projektą. Trečios pamokos metu mokiniai išsirinko penkias dainas, kurios vienaip ar kitaip atspindi jų gyvenimą, sukelia įvairius prisiminimus. Pirmąją dainą išsamiai aprašė, o kitas keturias sureitingavo nuo labiausiai iki mažiausiai patinkančios.

Projekto pristatymas. Mokinių išsirinktas dainas sudėjau į vieną grojaraštį, kurį perklausyti galėsite paspaudę čia: https://youtube.com/playlist?list=PLOz6XjfyeMUMxE1cncvXBeK9F2iF7GLWz
PDF formatu pateikto gyvenimo grojaraščio pavyzdys: https://drive.google.com/file/d/1beWIVHHqHznHRYkKm_blglIzmrUHqvyW/view?usp=sharing

Projekto rezultatai. Vaikų muzikinis stilius labai įvairus, jis apima tiek vokalinę, tiek instrumentinę muziką. Pastebėjau, kad vaikų tarpe vyrauja Pop, Trap ir Elektroninės muzikos žanrai. Šio projekto dėka susipažinau su vaikų klausoma muzika, radau daug atlikėjų, kurių nebuvau girdėjusi. Šis projektas man padės formuojant pamokose atlikamų ir klausomų dainų repertuarą.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: